V Nadácii HB Reavis sme spustili program dobrovoľníctva. Chcel by si pomáhať druhým nezištne, ale nevieš kde? Alebo sa venuješ doborvoľníckym aktivitám a hľadáš ďalších ľudí?

V každom prípade ťa podporíme. Na stránke nadácie v sekcii dobrovoľníctvo nájdeš projekty svojich kolegov, ktorí hľadajú šikovné ruky, hlavy či znalosti. Pomáhať im môžeš pravidelne a HB Reavis ti poskytne aj dva pracovné dni v roku, kedy sa aktivitám môžeš venovať naplno.

Ak máš projekt a hľadáš ľudí, napíš nám na nadacia@hbreavis.sk a pridáme ho do sekcie dobrovoľníctvo na nadačnej stránke.

Predstavujeme dobrovoľnícky projekt Freefood našej Zuzky Sokolovej.

Freefood pravidelne v niekoľkokrát do týždňa zbiera nepredané potraviny z obchodov a rozváža ich sociálne slabším (utečencom, krízovým centrám, či útulkom pre ľudí bez domova).

Zúčastňuje sa aj jednorazových akcií, kde sa odpadové potraviny priamo využívajú. Najbližšie sa pripojí 8.12.2019 k dobročinnej akcie Doma Dobre v nocľahárni DePaul, kde sa bude variť zo zachránených potravín. Akciu organizuje Festival Pohoda a ide o benefičné koncerty v priestoroch nocľahárne.

Koho  hľadáme? Dobrovoľníkov na celý deň s potravinovým preukazom a dobrou náladou, oblečených v teplom oblečení. 😊 Milovníkov kvalitnej hudby – výťažok z dobrovoľného vstupného poputuje do Depaul.

Čo si priniesť so sebou? Škrabku, dosku, nôž a potravinový preukaz.

Ako to bude prebiehať? V kuchyni bude kuchár, ktorý bude celý proces varenia efektívne organizovať. Ak nás bude viac, pomôžeme organizátorom aj s inými potrebnými aktivitami na mieste. Uvarené jedlo budeme rozdávať nielen ľuďom bez domova, ale všetkým, ktorí si prídu užiť koncerty.

Kde sa môžem prihlásiť?

Zuzana Sokolová: +421 915 241 741
Zuzana Madajová: +421 904 530 183

Vedieť viac